Respublikinis jaunimo gyvos muzikos festivalis „Nauji veidai“ skelbia atlikėjų atranką!

Visą informaciją apie festivalį ir dalyvavimą rasite ČIA.

Prasideda XXII jaunimo muzikos festivalio-konkurso „Nauji veidai“ atranka

Festivalis-konkursas „Nauji veidai“ vyksta jau 21 metus iš eilės. Didelė dalis Pasvalio rajono gyventojų žino apie šį festivalį, todėl jis yra tapęs savotiška regiono kultūros tradicija. Kiekvienais metais pasirodo nemažai NAUJŲ vaikų ir jaunimo muzikos grupių nuo 10 iki 25 metų. Kadangi festivalis pradėtas rengti tuoj po nepriklausomybės atgavimo ir laisvės gynimo dienos įvykių, o viena pagrindinė šių įvykių varomoji jėga buvo roko maršai, tai iki šių dienų, „Naujų veidų“ festivalyje-konkurse labai dažnai skamba patriotinė roko muzika.

Šis festivalis nėra vienkartinis, tačiau tęstinumą turintis reiškinys. Viena iš pagrindinių šio festivalio idėjų – suteikti galimybę pasirodyti jaunoms, neseniai susikūrusioms muzikos grupėms ir atlikėjams, kartu paskatinant ir galbūt su kultūra nieko bendro neturinčių jaunuolių dėmesį, per seminarus, užsiėmėmimus ar net gi po rengiamo konkurso kartu pabendrauti.

Kadangi festivalis vyksta jau nebe pirmus metus, nuolatiniai konkurso dalyviai daugiau mažiau jau yra žinomi iš anksto – tai Pasvalio muzikos mokyklos, Pasvalio bendrojo lavinimo mokyklų, Pasvalio rajono Vaškų seniūnijos ir kitų Pasvalio apylinkių seniūnijų mokiniai. Kiti dalyviai sužinomi tik paskelbus registraciją į konkursą. Dalyvių būta iš įvairiausių Lietuvos miestų. Prieš trejetą metų konkursą laimėjusi jaunimo muzikos grupė iš Telšių pradėjo organizuoti panašaus pobūdžio konkursą kaip „Nauji veidai“ Varnių kultūros centre. Prieš du metus geriausiu vokalistu pripažintas „Freemen“ grupės narys iš Panevėžio, sėkmingai kelią prasiskynė televizijos projekte „X faktorius“. 2017 metais beveik visus apdovanojimus išplėšė visai netikėtai prieš pat konkursą susibūrusi Pasvalio rajono moksleivių muzikos grupė „3/2“.

Festivalis tradiciškai susideda iš kelių dalių – konkurso ir koncerto. Visa tai yra skirta ne tik jau muzikuojantiems, bet ir kultūrinėje veikloje nedalyvaujantiems vaikams ir jaunimui iš visos Lietuvos. „Naujuose veiduose“ jaunimas atlieka ne tik visiems daugiau ar mažiau žinomas lietuviškas dainas bet ir pristato savo kurtas autorines dainas. Konkurso metu paprastai skiriami keli apdovanojimai skirtingose srityse: geriausias gitaristas; geriausias vokalistas; geriausiai pasirodžiusi grupė ir t.t. 2016 metų konkurse triumfavo, net tris apdovanojimus iš keturių pelniusi moksleivių muzikos grupė iš Vaškų – „Marabu Band“. Konkurso metu pasirodžiusias jaunimo muzikos grupes stebės, vertins ir apdovanos kompetentingi, mene ir kultūroje gerai nusimanantys pedagogai, mokytojai bei atlikėjai. Konkurso komisijai tariantis ir sumuojant dalyvių surinktus balus scenoje pasirodymą dažniausiai rengia praėjusių metų „Naujų veidų“ konkurso nugalėtojai. Po pasirodymų visi dalyviai, svečiai ir komisijos nariai turės galimybę pabendrauti, užduoti vieni kitiems klausimų, pagalvoti apie bendrus projektus. Taip kasmet festivalio metu sudaroma aplinka skirtingoms kartoms ir skirtingų patirčių žmonėms kartu pabendrauti, o taip pat puikiai pavyksta motyvuoti vaikus ir jaunimą nepaliaujamai siekti naujų kultūros ir meno perspektyvų, pasidalinti patirtimi ir įkvėpimu.

Festivalis dažnai sulaukia aplinkinių palaikymo ir paramos, todėl neretai pavyksta sukaupti gana didelį prizų fondą. Tokie konkurso prizai kaip gitaros, būgnų lėkštės ar mikrofonai dar labiau motyvuoja jaunuolius kuo geriau pasirodyti.

Siekdami tęstinumo, bendraujame su festivalio „Eugenijau, mes važiuojam“ organizatoriais ir keliomis Pasvalio krašto bendruomenėmis, kurios jau dabar planuoja kviestis „Naujų veidų“ konkurso nugalėtojus kaip atlikėjus į savo organizuojamus renginius-koncertus. Mūsų manymu, tai tik dar labiau sudomins jaunimą įsitraukti ir domėtis kultūriniu gyvenimu.

Festivalio-konkurso nuostatai: ČIA

Konkurso dalyvio anketa: ČIA

Jaunimo muzikos festivalis-konkursas „Nauji veidai“ vyks 2018 m. balandžio 27 d. 17 val.

http://pasvaliokc.lt/index.php?psl=ziureti_naujiena&id=218